O nás

Vážení priatelia histórie a obyvatelia nášho nášej obce,

Je pre nás cťou a potešením, že vás môžem privítať našom spoločenstve, ktoré sa zaujíma o históriu Močenka. Sme presvedčení, že história je cenným pokladom, ktorý nám pomáha pochopiť, kde sme, kde sme boli a kam smerujeme. Je to kľúčový prvok našej identity a koreňov, ktoré nás spájajú s generáciami, ktoré nás predchádzali.

Ako mladí ľudia z tohto občianskeho združenia máme tú česť spolupracovať s vami v odkrývaní a šírení bohatého dedičstva našej obce. Máme pred sebou vzrušujúcu cestu plnú objavovania a oslavovania minulosti, ktorá nám pomôže lepšie pochopiť súčasnosť a pripraviť sa na budúcnosť.

 

„Bez ohľadu na to, čo robí, každý človek na zemi zohráva dôležitú úlohu v histórii sveta. A väčšinou o tom ani nevie.“

Paulo Coelho - brazílsky textár a spisovateľ 1947

Naša výzva nie je malá, ale máme na to potrebnú vášeň, odhodlanie a energiu. Spoločne budeme objavovať históriu našich ulíc, budov a obyvateľov. Budeme hlbšie študovať udalosti, ktoré formovali našu obec a našu kultúru. Budeme rozvíjať vzťahy s našimi staršími obyvateľmi, ktorí majú to šťastie, že zažili viac historických okamihov ako my.

Náš cieľ je jasný: zachovať a prenášať túto historickú dedičinu ďalej, aby ju mohli zažiť aj naše deti a vnúčatá. Chceme vytvoriť vzdelávacie programy, historické túry a výstavy, ktoré oživia minulosť našeej obce pre budúce generácie.

Je to výzva, ktorá si vyžaduje kolektívnu snahu a záväzok nás všetkých. Myslím si, že máme všetci potenciál stať sa strážcami našej histórie a priniesť ju na svetlo dňa. Spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci.

 

Ďakujem vám všetkým, že ste tu dnes s nami, a sme presvedčení, že naša spolupráca bude plodná a plná úspechov. Spolu môžeme urobiť náš svet historicky zaujímavejším a obohatiť životy našich spoluobčanov.

Proin nec condimentum tortor. Integer magna elit, rutrum laoreet tortor non, facilisis suscipit ligula.

Proin ligula purus, scelerisque a feugiat quis, luctus id mauris. Quisque non tortor vel neque ornare tristique nec quis lectus. In sagittis blandit suscipit. Cras dui elit, suscipit sed iaculis at, placerat non justo. Etiam quis mi et ante tristique hendrerit et at sem.

Duis efficitur velit vel lectus bibendum, malesuada convallis purus luctus. Proin dignissim eleifend augue eget aliquet. Donec nec ligula sit amet sapien.

Pellentesque sagittis mi ac ligula iaculis, quis tincidunt dolor pulvinar.

In non consectetur justo, vitae consequat orci. Duis scelerisque scelerisque massa quis facilisis. Donec eget suscipit sem. Etiam iaculis, est in lobortis posuere, lorem sem pretium magna, et eleifend velit lorem vitae sapien. Phasellus varius, neque venenatis vulputate tempor, lorem nulla posuere dui, id condimentum sapien nulla vitae velit. Integer lobortis turpis ipsum, eu ornare purus scelerisque sed. Aliquam non nisl purus. Phasellus dictum turpis vitae tellus consequat eleifend. Etiam tincidunt rhoncus elementum. Aenean vestibulum nisl mattis sagittis pellentesque. Curabitur bibendum tortor et molestie iaculis. Duis quis euismod velit, nec finibus dolor.  ed vestibulum laoreet ligula.

Kategórie

Najnovšie komentáre

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Museum Hours

9:30–6:00, Monday Until 8:00

Museum Location

2270 S Real Camino Lake California

The Loquet Museum fuels a journey of discovery across time to enable
solutions for a brighter future rich in nature and culture.